BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasaulis - ne Tavo ir ne mano, kažkur tarp mūsų

Visada manėm, kad mes ne tokie kaip visi. Bet ar nejauti kokie mes pilki… Pilkuma persismelkus į mūsų panagęs ir smegenis. Pilkumos prisigėrę mūsų plaukai ir žvilgsnis. Ir sakėm, kad mes nuolat liksim jauni. Bet nejau negirdi? Kaip mūsų galimybės senka. Nors kartais dar įsirišam kaspinus į plaukus ir tikimės, kad mūsų nuklydimai bus pamiršti.

-Anksčiau tame, ką rašai, galėdavau perskaityti viską, vienas žodis sugerdavo visus pasaulio jausmus….Dabar nematau nieko, tik juodas raides, bereikšmes, bejausmes….

Ir tikim: meilė mus išgelbės, ir kai labai pavargsim turėsim ką apkabinti…. Ieškom savęs knigynų lentynuose, Nyčės gyvenimo filosofijoje, Bacho tobulos meilės paieškose, Hemingvėjaus disciplinoje ir galiausiai visuose pilkuose atspalviuose. Siekdavom aukščiausių viršunių, vėliau skaudžiai krisdavom, bet žinodavom, ko esam verti. Dabar ieškom saugiausių kelių.

Jaunystė skuba į ateitį, o senatvė gailisi praeities. Kur tas ausko vidurys? Kai tu dar visko nori, nors jau kai ką turi? Kur riba? Jei nenustojai stebėtis, - esi dar jaunas. Jei dar negaila jėgų, nemigo naktų ir purtaisi vienatvės, - esi dar jaunas.

Viskas bus gerai, vis kartoju, raminu, noriu, kad tikėtų ir pati tikėt.

-Bet kodėl po velnių taip ilgisi praeities? Kodėl taip noris sugrįžti? Ir vis semiam tą praeitį saujom, bet ji išbyra lyg smulkus smėlis tarp pirštų?

Ir mes bejėgiškai bandom sugrąžinti tas dienas, tuos santykius, žmones, tradicijas. Laukiam sugrįštančių iš darbo ir kartojam tyliai, kad tik nepamiršt. Va dabar tai prisėsim, pasidarysim kavos, kaip anksčiau ir skaitysim, kalbėsim, dalinsimės jausmais ir mintimis. Bet burna pilna vandens, o kava lyg dinamitas degina gerklę. Ką skaityti nebėra, o jei ir skaitom tai visai nebejaudina.

Buvo pavasaris, kai aš sugrįžau, pavasaris kai tu išeini. Ir daugybė metų praėjo, nuo reikšmingiausių mūsų gyvenimo įvykių, ir atėjo laikas jiems pakartot. Ilgai vaikėmės, ramiausių uostų, ilgai nedrįsom išplaukt į atvirą jūrą. Ir štai tu kitame josios krante.

Patiko (0)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą